img
avatar-img
Yazar

Kolay Yazılım

Yayın Tarihi

20 . 01 . 2024

E-İrsaliye, kağıt üzerindeki geleneksel irsaliye belgesinin elektronik ortamda oluşturulması ve iletilmesini sağlayan bir dijital belgedir. İrsaliye, malın bir yerden başka bir yere gönderilmesi veya taşınması sırasında kullanılan bir tür ticari belgedir. Bu belge, gönderen tarafından düzenlenir ve malın taşıma işlemi sırasında alıcıya teslim edilir.

Elektronik irsaliye, genellikle bir dijital imza ile güvence altına alınır ve taraflar arasındaki iletişimi kolaylaştırır. Bu, iş süreçlerini hızlandırabilir, kağıt tüketimini azaltabilir ve genel olarak ticaretin daha verimli ve çevre dostu hale gelmesine katkıda bulunabilir.


E-İrsaliye kimler için zorunludur ?

E-İrsaliye uygulamalarının zorunluluğu, vergi düzenlemelerine bağlı olarak değişebilir. Elektronik belgeleme konusundaki zorunluluklar mevzuata göre belirlenir. Bu nedenle, E-İrsaliye kullanımının zorunlu olup olmadığını belirlemek için bağlı olduğunuz Mali Müşaviriniz yada vergi dairesi mevzuatına başvurmak önemlidir.

E-İrsaliye kullanımının zorunlu olduğu yerlerde genellikle belirli bir iş hacmine sahip olan mükellefler, vergi mükellefi olanlar veya belirli sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler için bu gereklilik uygulanabilir.

Sizlerde E-İrsaliye hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru süreçleriniz için Kolay Yazılım Akınsoft Bursa Bölge Bayiniz ile iletişim geçebilirsiniz.

https://www.kolayyazilim.com.tr/iletisim

Share this Post :

Diğer Bloglar

İliada Hotel de AKINSOFT
İliada Hotel de AKINSOFT

Kazdağlarında hizmet veren İli...

Geçersiz Handle Değeri Hatası
Geçersiz Handle Değeri Hatası

AKINSOFT Wolvox ERP Hızlı Satı...

Mutabakat Nedir, Nasıl Yapılır?
Mutabakat Nedir, Nasıl Yapılır?

Mutabakat pek çok farklı aland...

Yararlanabileceğiniz Hizmetler

img
AKINSOFT ERP Uygulamalar
AKINSOFT Cloud'ta

AKINSOFT Muhasebe pr...

img
AKINSOFT ERP Uygulamalar
AKINSOFT WOLVOX Restoran Programı

AKINSOFT WOLVOX Rest...

E-bültene kayıt olun

Kampanyalarımızdan haberdar olun!